Navorsers

Prof Marius Smuts

Direkteur
PhD Voeding
  +27 18 299 2086
  +27 18 299 2464
  Marius.Smuts@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 140, Potchefstroomkampus
Vetsure en Mikrovoedingstowwe

Prof Johann Jerling

Professor
PhD Voeding
  +27 18 299 2481
  +27 18 299 2464
  Johann.Jerling@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 154, Potchefstroomkampus
Bloedstolling, Leierskapsontwikkeling en Mikrovoedingstowwe

Prof Salomé Kruger

Professor
PhD Voeding
  +27 18 299 2482
  +27 18 299 2464
  Salome.Kruger@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 151, Potchefstroomkampus
Openbare Gesondheidsvoeding

Prof Marlien Pieters

Professor
PhD Voeding
  +27 18 299 2462
  +27 18 299 2464
  Marlien.Pieters@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 248, Potchefstroomkampus
Voeding, Bloedstolling en Kardiovaskulêre Siektes

Prof Lize Havemann-Nel

Medeprofessor
Phd Oefenkunde
  +27 18 299 2399
  +27 18 299 2464
  Lize.havemannnel@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 146, Potchefstroomkampus
Sportvoeding, Gemeenskapsvoeding

Prof Cornelie Nienaber-Rousseau

Medeprofessor
PhD Voeding
  +27 18 299 4169
  +27 18 299 2464
  cornelie.nienaber@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 254, Potchefstroomkampus
Nutrigenetika

Dr Robin Dolman

Snr Lektor, Programleier
PhD Dieetkunde
  +27 18 299 4059
  +27 18 299 2464
  robin.dolman@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 153, Potchefstroomkampus
Bestuur van kritiese siek pasiënte, Hospitaal wanvoeding

Dr Tertia van Zyl

Snr Lektor, Vakvoorsitter
PhD Dieetkunde
  +27 18 299 2467
  +27 18 299 2464
  tertia.vanzyl@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 148, Potchefstroomkampus
Dieet assesserings, Voedseldiensbestuur, Nutrigenetika

Dr Martani Lombard

Snr Lektor
PhD Dieetkunde
  +27 18 299 2085
  +27 18 299 2464
  tani.lombard@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 147, Potchefstroomkampus
Mikotoksiene, Dieet Assessering, Pediatriese Voeding

Dr Linda Malan

Senior Lektor
PhD Voeding
  +27 18 299 4237
  +27 18 299 2464
  Linda.Malan@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 159, Potchefstroomkampus
Bestuur van Navorsingslaboratorium en Opleiding

Dr Mariaan Wicks

Senior Lektor
PhD Dieetkunde
  +27 18 299 2468
  +27 18 299 2464
  13009494@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 156, Potchefstroomkampus
Voedingstofklassifisering, Obesiteit voorkoming, Voedseletikettering

Dr Zelda de Lange

Senior Lektor
PhD Voeding
  +27 18 285 2292
  +27 18 299 2464
  Zelda.deLange@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 247, Potchefstroomkampus
Bloedstolling en Lipiede

Dr Lizelle Zandberg

Senior Lektor
PhD Biochemie
  +27 18 299 4018
  +27 18 299 2464
  Lizelle.Zandberg@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 253, Potchefstroom Kampus
Genetika, Funsionele Netwerk Analiese, Inleidende Bioinformatika

Mev Arista Nienaber

Lektor
MSc Dieetkunde
  +27 18 299 2461
  +27 18 299 2464
  Arista.nienaber@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 152, Potchefstroomkampus
Terapeutiese voeding: Spesifiek kritiese sorg, immuunvoeding & voeding in infektiewe siektes soos TB, Sportvoeding

Mev Cornelia Conradie

Lektor
MSc Dieetkunde
  +27 18 299 2461
  +27 18 299 2464
  Cornelia.conradie@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 152, Potchefstroomkampus
Voeding in kindergedrag en – kognisies

Mev Chantell Witten

Senior Lektor
MSc Voedingsbestuur
  +27 18 299 2473
  +27 18 299 2464
  Chantell.witten@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 144, Potchefstroomkampus
Borsvoeding, Baba en Jongkinder Voeding, Voedingsopvoeding en Gedragsverandering kommunikasie

Me Theodorah Modise

Lektor
MSc Dieetkunde
  +27 18 299 4037
  +27 18 299 2464
  20809964@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 157, Potchefstroomkampus
Voedseldiensbestuur, Voedselveiligheid & Higiëne, Voedselsekuriteit

Mej Bakang Olifant

Junior Lektor
BSc in Voedingkunde
  +27 18 299 4037
  +27 18 299 2464
  23687665@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 157, Potchefstroomkampus

Buitengewone Professors

Prof Edelweiss Wentzel-Viljoen

Buitengewone Professor
PhD Dieetkunde
  +27 18 299 2087
  +27 18 299 2464
  edelweiss-wentzel-viljoen@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 141, Potchefstroomkampus
Voedingnavorsing, Dieet Metodologie, Voedsel Samestellingsdata, Kurrikulumontwikkeling, Beleidsontwikkeling, Monitering en Evaluering

Prof Mieke Faber

Buitengewone Professor
PhD Pediatrie en Kindergesondheid
  +27 18 299 2087
  +27 18 299 2464
  Mieke.Faber@mrc.ac.za
  Gebou G16, Kamer 141, Potchefstroom Campus
Voedselgebaseerde ingrepe wat die voedingstatus by babas en jong kinders verbeter; Dieetkwaliteitbeoordeling en impak op gesondheid; Voedselsekuriteit; Baba- en Kindervoeding en voedingstatus

Prof Jeannine Baumgartner

Buitengewone Medeprofessor
PhD Voeding
  +27 18 299 2087
  +27 18 299 2464
  Jeannine.Baumgartner@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 141, Potchefstroomkampus
Vetsure en Mikrovoedingstowwe

Nadoktorale Genote

Dr Maryke Schoonen

Nadoktorale Genootskap
PhD Biochemie
  +27 18 2852672
  +27 18 299 2464
  mschoonen28@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 253, Potchefstroom Kampus
Genomika & Bioinformatika

Dr Cristian Ricci

Nadoktorale Genoot
PhD Biomediese Statistieke
  +27 18 2852672
  +27 18 299 2464
  Cristian.Ricci@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 253, Potchefstroomkampus
Voedingsepidemiologie en Biostatistiek

Ondersteuningspersoneel

Sr Alida Anthony

Kliniese Navorsingsondersteuningsbestuurder
B.Soc.Sc Hons Intensiewesorgverpleging
  +27 18 299 2480
  +27 18 299 2464
  Alida.Anthony@nwu.ac.za
  Gebou G17, Kamer G26, Potchefstroomkampus
Mediese-, Chirurgiese- en Kardiotoraks Intensiewe Sorg

Mev Ronel Benson

Senior Administratiewe Assistent
  +27 18 299 2087
  +27 18 299 2464
  Ronel.Benson@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 141, Potchefstroomkampus

Mev Henriëtte Claasen

Finansiële Beampte
  +27 18 299 4036
  +27 18 299 2464
  22896589@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 141, Potchefstroomkampus

Mev Cecile Cooke

Senior Laboratorium Tegnikus
  +27 18 299 2469
  +27 18 299 2464
  Cecile.Cooke@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 163, Potchefstroomkampus

Mnr Adriaan Jacobs

Senior Laboratorium Tegnikus
MSc Biochemie
  +27 18 299 2469
  +27 18 299 2464
  13062778@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 163, Potchefstroomkampus

Mej Marlise Korff

Projekbestuurder
MSc in Voeding
  +27 18 299 1346
  +27 18 299 2464
  Marlise.Korff@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 143B, Potchefstroomkampus
Natriumanalise, Vetsugvoorkoming, Projekbestuur

Mev Noloyiso Matiwane

Senior Laboratorium Tegnikus
MTech
  +27 18 299 2475
  +27 18 299 2464
  20992262@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 150, Potchefstroomkampus
Voedseldiensbestuur

Me Elizabeth Mosolodi

Laboratorium assistent
Graad 11
  +27 18 299 2466
  +27 18 299 2464
  22557253@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 144, Potchefstroomkampus
NVT

Mnr Thabang Phinda

Navorsingsassistent
  +27 18 299 4018
  +27 18 299 2464
  Phinda.Phinda@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 245, Potchefstroomkampus

Me Mary Sennelo

Navorsingassistent
  +27 18 299 2480
  +27 18 299 2464
  23297255@nwu.ac.za
  Gebou G17, Kamer G26, Potchefstroomkampus