Personeel

BPharm Program

   Hannelie Nortjé

  Administratiewe Beampte
  +27 18 299 2237
  hannelie.nortje@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor G14, Potchefstroomkampus, Potchefstroom

Direkteurskantoor

  Prof Sandra van Dyk

  Direkteur
  +27 18 299 2267
  Sandra.Vandyk@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor G13A, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  BPharm, MSc (Farmaseutiese Chemie), PhD (Farmaseutise Chemie)

Direkteurskantoor ondersteuningspersoneel

   Karen Jacobs

  Senior Finansiële Beampte
  +27 18 299 2771
  Karen.Jacobs@nwu.ac.za
   Gebou G23, Kantoor G17, Potchefstroomkampus, Potchefstroom

Voortgesette-Onderrig

   Hannlie Hamman

  Program Leier: Voortgesette Onderrig
  +27 18 299 4073
  Hannlie.Hamman@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor 202, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  BPharm, MSc: Farmaseutika

   Corrie Strydom

  Senior Administratiewe Assistent
  +27 18 299 2260
  Corrie.Strydom@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor 201, Potchefstroomkampus, Potchefstroom

Farmaseutika

   Dr Maides Malan

  Senior Lektor
  +27 18 299 2277
  Maides.Malan@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kantoor 121, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  BPharm, MSc, PhD

   Dr Liezl Badenhorst

  Senior Lektor
  +27 18 299 2278
  Liezl.Badenhorst@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kantoor 127, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  BPharm, MSc: Farmaseutika, PhD Farmaseutika

   Dr Joe Viljoen

  Senior Lektor
  +27 18 299 2272
  Joe.Viljoen@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kantoor 123, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  B Pharm, MSc: Farmaseutika, PhD Farmaseutika

   Prof JH (Sias) Hamman

  Professor
  +27 18 299 4035
  sias.hamman@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kamer 119, Potchefstroom
  BPharm, MSc (Farmaseutika), PhD (Farmaseutika)
  In vitro farmakokinetika, kruie-geneesmiddel interaksies, funksionele bystowwe, geneesmiddel absorpsiebevordering, 3D selkulture.

   Prof Jan Steenekamp

  Vakvoorsitter en Mede-Professor
  +27 18 299 2276
  Jan.Steenekamp@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kantoor 130, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  BPharm, BSc Honns (Farmakologie), MSc (Farmaseutika), PhD (Farmaseutika)
  Formulering van orale vaste doseervorms, Deeltjiegroottebepaling van roumateriale asook vloeibare doseervorms, Fisies-chemiese beginsels van toepassing op doseervormontwikkeling, spesifiek orale vaste doseervorms.

   Dr Dewald Steyn

  Senior Lektor
  +27 18 299 4483
  Dewald.Steyn@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kantoor 128, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  B.Pharm, M.Sc. (Farmaseutika), Ph.D. (Farmaseutika)

Farmaseutika ondersteuningspersoneel

   Mnr Neil Barnard

  Senior Laboratorium Tegnikus
  +27 18 299 2696
  20380623@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kantoor 119, Potchefstroomkampus, Potchefstroom

   Esta van Schalkwyk

  Senior Administratiewe Assistent
  +27 18 299 2257
  Esta.vanschalkwyk@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kantoor 131, Potchefstroomkampus, Potchefstroom

  Mnr Abel Seleke

  Departmentele Assistent
  +27 18 299 2257
  Gebou G16, Kantoor 126. Potchefstroomkampus, Potchefstroom

Farmakologie

   Prof Tiaan Brink

  Professor
  +27 18 299 2234
  Tiaan.Brink@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor 304, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  B.Pharm; MSc. (Farmakologie); PhD. (Farmakologie)
  Biomolekulêre en neurogedragsfarmakolgie, kardiovaskulêre geneesmiddels en geneesmiddels in seksuele gesondheid.

   Mnr Stephan Steyn

  Lektor
  +27 18 299 2228
  20267398@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor 313, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  B.Pharm M.Sc.Farmakologie
  Basiese navorsing op kinderdepressie met die fokus op die interaksie tussen farmakologiese (antidepressant geneesmiddels) en non-farmakologiese (omega-3 aanvullings en/of oefening) op die ontwikkelende sentrale senuwee stelsel en die langtermyneffekte hie

   Dr Marisa Möller Wolmarans

  Senior Lektor
  +27 18 285 2382
  marisa.mollerwolmarans@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor 311, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  BSc Mediesewetenskap; BSc Hons Farmakologie; MSc Farmakologie; PhD Farmakologie
  Neuropsigofarmakologie; Dieremodelle; Kardiovaskulêrefarmakologie

   Dr Malie Rheeders

  Senior Lektor
  +27 18 299 2225
  malie.rheeders@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor 301, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  PhD Farmakologie

   Dr Makhotso Lekhooa

  Lektor
  +27 18 299 2240
  29219396@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor 316, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  B.Sc, B.Med.Sc Hons (Fisiologie), B.Med.Sc Hons, M.Med.Sc, PHD (Farmakologie)

   Prof Linda Brand

  Vakvoorsitter en Mede-Professor
  +27 18 299 2233
  linda.brand@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor 309, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  B.Pharm, M.Sc. (Farmakologie), PhD (Farmakologie)
  Neuropsigofarmakologie met fokus op gedragstudies, neurochemiese analise en mikrodialise as tegnieke

  Dr Francois Viljoen

  Vakkundige
  +27 18 299 2235
  francois.viljoen@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor 318, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  N Dip Geneeskundige Tegnologie: Kliniese Patologie, B.Tech Biomediese Tegnologie, M.Tech Biomediese Tegnologie

   Prof Douglas Oliver

  Professor
  +27 18 299 2270
  Douglas.Oliver@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor 320, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  BPharm, MPharm, Honns.BSc Farmakologie, PhD Farmakologie, DSc Farmaseutise Chemie

   Dr De Wet Wolmarans

  Senior Lektor
  +27 18 299 230
  dewet.wolmarans@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor 315, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  B.Pharm., M.Sc. (Farmakologie), Ph.D. (Farmakologie)

   Prof Brian Harvey

  Professor
  +27 18 299 2238
  Brian.Harvey@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kamer 305, Potchefstroom
  BPharm, BSc (Hons-Farmakologie), MSc, PhD
  Psigo- en neurofarmakologie; gedragsfarmakologie; neurowetenskappe; skitsofrenie, depressie; angstoestande

Farmakologie ondersteuningspersoneel

   Cynthia Dabhelia

  Senior Administratiewe Assistent
  +27 18 299 2226
  Cynthia.Dabhelia@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor 309, Potchefstroomkampus, Potchefstroom

Farmaseutiese Chemie

   Dr Theunis Cloete

  Senior Lektor
  +27 18 285 2661
  13061372@nwu.ac.za
  Gebou 23, Kamer 323, Potchefstroom
  BPharm, MSc (Farmaseutiese chemie), PhD (Farmaseutiese chemie)
  My navorsing fokus op sintetiese organiese chemie, antimikrobiese geneesmiddels en diere studies.

  Dr Theunis Cloete

  Senior Lektor
  +27 18 299 1714
  13061372@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kantoor 222, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  BPharm, MSc, PhD (Farmaseutiese Chemie)

   Prof Jacques Petzer

  Professor
  +27 18 299 2260
  Jacques.Petzer@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kantoor 128, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  B.Pharm, MSc (Farmaseutiese Chemie), PhD (Farmaseutiese Chemie)

   Prof Gisella Terre'Blanche

  Mede-Professor
  +27 18 299 2264
  Gisella.Terreblanche@nwu.ac.za
  Gebou G16 Kantoor 218, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  BPharm, MSc, PhD

   Prof Anita Wessels

  Vakvoorsitter en Mede-Professor
  +27 18 299 2275
  Anita.Wessels@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kantoor 215, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  BPharm, MSc Farmaseutika, PhD Farmaseutika

   Prof Anél Petzer

  Mede-Professor
  +27 18 299 4464
  12264954@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kantoor 228, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  B.Pharm MSc (Farmaseutiese Chemie) PhD (Farmaseutiese Chemie)

Farmaseutiese Chemie ondersteuningspersoneel

   Evelyn Sebidi

  Senior Administratiewe Assistent
  +27 18 299 2263
  Evelyn.Sebidi@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kantoor 215, Potchefstroomkampus, Potchefstroom

   Mnr Neil Barnard

  Senior Laboratorium Tegnikus
  +27 18 299 2696
  20380623@nwu.ac.za
  Gebou G16, Kantoor 119, Potchefstroomkampus, Potchefstroom

   Samuel Mokobane

  Departmentele Assistent
  +27 18 299 2263
  Gebou G16, Potchefstroomkampus, Potchefstroom

Kliniese Farmasie

   Mnr Nico Scheepers

  Lektor
  +27 18 299 2183
  Nico.Scheepers@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor 116, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  BPharm
  Infektiewe siektetoestande

   Mrs Martine Vorster

  Senior Lektor
  +27 18 299 2254
  Martine.Vorster@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor 114, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  BPharm, MBA
  Primêre gesondheidsorg, HIV/ VIGS en Farmakoterapie van Sentraal Senuwee Stelsel

   Dr Marlene Julyan

  Vakvoorsitter en Senior Lektor
  +27 18 299 4446
  Marlene.Julyan@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor 103, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  BSc, BPharm, BA (Hons), MA, PhD, PCDT

   Mev Mariëtta Fourie

  Kliniese Preseptor
  +27 18 299 2272
  Marietta.Fourie@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor 104; Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  BPharm

   Prof Lissinda du Plessis

  Mede-Professor
  +27 18 299 4246
  Lissinda.DuPlessis@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor 113, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  B.Sc Gesondheidswetenskappe, B.Sc Honns Fisiologie, M.Sc Fisiologie, PhD Biochemie
  Toksikologie, Selbiologie, Geneesmiddel aflewering

   Mev Liané Morstert

  Lektor
  +27 18 299 2231
  Liane.Mostert@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor 111, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  BPharm, PCDT
  Kliniese Farmasie

   Dr Jesslee du Plessis

  Senior Lektor
  +27 18 299 2204
  jesslee.duplessis@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor 112, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  MBChB, MPharm
  Kliniese Farmasie

   Dr Dorcas Rakumakoe

  Senior Lektor
  +27 18 299 2364
  Dorcas.Rakumakoe@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor 106, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  BPharm, PharmD

Kliniese Farmasie ondersteuningspersoneel

   Yolande Avenant

  Administratiewe Beampte
  +27 18 299 2589
  yolande.avenant@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor 102, Potchefstroomkampus, Potchefstroom

Farmasiepraktyk

  Dr Willem Basson

  Vakvoorsitter en Senior Lektor
  +27 18 299 2255
  Willem.Basson@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor 203A, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  B.Sc, B.Sc. (Honns), BPharm, MPharm

   Dr Rianda Joubert

  Senior Lektor
  +27 18 299 4290
  Rianda.Joubert@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor 205, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  B.Pharm, M.Pharm, PhD (Farmasiepraktyk)
  Farmasiepraktyk, Bestuurde gesondheidsorg, Farmako-ekonomie, Medisyne verbruiksevaluering

   Dr Marietta Basson

  Senior Lektor
  +27 18 299 2227
  marietta.basson@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor 213, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  B.Sc, H.O.D., Honns. B.Sc, M.Sc. Bedryfsielkunde, PhD Bedryfsielkunde

   Mev Irma Kotzé

  Senior Lektor
  +27 18 299 2239
  Irma.Kotze@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor 209, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  BPharm, MBA
  Farmasiepraktyk

   Mev Hanlie Steyn

  Senior Dosent
  +27 18 299 1021
  hanlie.steyn@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kamer 214, Potchefstroom
  B.Pharm (NWU), M.Pharm (NWU)
  Medisyne gebruiks-evaluering, farmako-epidemiologie, farmako-waaksaamheid.

  Mev Fransina van Niekerk

  Senior Lektor
  +27 18 299 4449
  10075348@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kamer 204, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  M.Sc. Pharm (Farmaseutika)

   Mrs Elzabé Bekker

  Lektor
  +27 18 299 4449
  elzabe.bekker@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor 211, Potchstroomkampus, Potchefstroom
  BPharm
  Hospitaal Aptekerswese

   Mev Adèle Naude

  Lektor
  +27 18 299 2247
  Adele.Naude@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor 207, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  BPharm, Magister in Gesondheidsberoepe-Onderwys
  Farmasiepraktyk, Simulation in aptekersonderrig

Farmasiepraktyk ondersteuningspersoneel

   Natanya Roussouw

  Senior Administratiewe Assistent
  +27 18 299 2619
  23260300@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor 203. Potchefstroomkampus, Potchefstroom

   Sophie Motshwene

  Departmentele Assistent
  +27 18 285 2379
  22560246@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kantoor 215,Potchefstroomkampus, Potchefstroom

Kliniese Preseptor ondersteuningspersoneel

  Me Madile Mmoloke

  Professionele Verpleegster
  +27 18 299 2692
  Madile.Mmoloke@nwu.ac.za
  Gebou G23, Kamer 119, Potchefstroomkampus, Potchefstroom